Účetnictví studentského spolku

Dobrý den,

měla bych tři dotazy.
1. Jsme studentský spolek, ale již zapsaný spolek v rejstříku. Máme příjmy ze členských příspěvků a finančních darů, vím že tyto nepodléhají dani. Proto doposud nikdo neřešil ve spolku daňové přiznání. Máme ale letos také 2x příjem za průvodcovskou službu, na kterou jsme nyní vystavili faktury. Také jsme pořádali 1 akci, na níž jsme vybírali startovné, které však nepokrylo náklady aka jsme neměli z akce zisk. Musíme se nyní nějak registrovat na FÚ? Máme nyní povinnost podat daňové přiznání?
2. Při přebrání funkce pokladníka jsem zjistila, že spolek nepodal účetní závěrky za minulé roky. Mám je nyní podat zpětně? Budeme muset platit nějaké sankce nebo pokuty?
3. Když nám někdo chystá občerstvení na akci, stačí nám pro něj jen vypsat výdajový doklad jako např. "občerstvení na akci xy od Jany Nové" nebo musím mít všechny účtenky za použité potraviny?
Přečetla jsem si již nějaké publikace, ale nejsme z nich o nic víc chytřejší. Děkuji.

— Tereza Holoubková

Odpověď:

Dobrý den,

1. Daňové přiznání jste povinni podávat, pokud máte hlavní činnost v zisku, nebo pokud máte nějakou vedlejší činnost. Je důležité, co máte zapsáno v rejstříku jako hlavní činnost a zda všechny vaše aktivity spadají do hlavní činnosti. Pokud budete mít povinnost podávat daňové přiznání, je nutné se i registrovat na FÚ.

2. Doporučuji zveřejnit dodatečně, pravděpodobně vám žádná pokuta vystavena nebude.

3. Do účetnictví je nutné dát všechny prvotní doklady.

Ing. Marie Konečná

Ekonomka ČRDM

 

Poslední revize: 7. 11. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz