Pobočný spolek - změna právní formy, přejmenování

Dobrý den,

za týden máme schůzi našeho klubu a chtěli jsme dát do souladu s NOZ vše potřebné. Konkrétně změna názvu (přidání "z.s"), změna stanov. Připravili jsme si potřebné dokumenty a letmo se podívali i na el. formulář k zápisu a tam jsme narazili na problém. Jsme vedení jako pobočný spolek. Chci se zeptat, je tam možnost to "křížkem vymazat", ale nevíme, zda to je reálné. Lze změnit právní úpravu? Název se v rejstříku skládá z našeho názvu klubu a před ním je ještě název původně hlavní organizace. Pobočným spolkem jsme byli kdysi při založení, pak se spolupráce ukončila, ale nezměnilo se to v rejstříku. Případně jaké jsou možnosti? Není snažší "založit" nový klub, se samostatným názvem, ale co s původním zápisem?

Děkujeme za pomoc, PV

— Petr

Odpověď:

Dobrý den, odpověď na Váš dotaz najdete u již zodpovězených dotazů na těchto stránkách, např. zde: http://poradna.crdm.cz/pobocne-spolky/preregistrace-295

http://poradna.crdm.cz/pobocne-spolky/prevedeni-majetku-vsech-zavazku-171

http://poradna.crdm.cz/pobocne-spolky/pobocny-spolek-odborova-organizace-185

Pokud nejste pobočným spolkem a do rejstříku se to překlopilo z registru MV chybně, pak můžete požádat o opravu zápisu v rejstříku, kdy předložíte dokumenty, které prokazují, že již nejste pobočným spolkem.

Přeji příjemný den. Eva Beránková

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz