Diplomovaný ergoterapeut jako zdravotník na ozdravném pobytu

Dobrý den, smím jako vystudovaný diplomovaný ergoterapeut jet na ozdravný pobyt jako zdravotník? Děkuji za odpověď.

— Veronika Studená

Odpověď:

Dobrý den,

za způsobilou se podle zákona (258/2000 Sb. Hlava II, Díl 2 § 11) považuje fyzická osoba, která získala způsobilost k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře, všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnického záchranáře nebo zdravotnického asistenta, fyzická osoba, která absolvovala kurs první pomoci se zaměřením na zdravotnickou činnost při škole v přírodě nebo zotavovací akci, a student oboru všeobecné lékařství nebo zubní lékařství po úspěšném ukončení třetího ročníku; náplň kursu první pomoci upraví prováděcí právní předpis.

Je mi líto, ale podle mého nemůže diplomovaný ergoterapeut s touto kvalifikací vykonávat zdravotníka na zotavovací akci. Pokud absolvujete např. kurs první pomoci se zaměřením na zdravotnickou činnost při škole v přírodě nebo zotavovací akci, pak podmínku způsobilosti splníte.

Eva Beránková

Poslední revize: 16. 3. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz