Všeobecná diplomovaná sestra nepracující ve zdravotnictví

Dobrý den, prosím o odbornou radu. Jsem vystudovaná diplomovaná všeobecná sestra s registrací, studium na VOŠ jsem ukončila v roce 2016. Nepracuji ale v žádném zdravotnickém zařízení. Momentálně pracuji jako administrativní pracovnice v soukromé firmě. Pojedu ale na letní dětský tábor jako zdravotník. Je nutné dokládat pořádajícímu potvrzení o zdravotní způsobilosti v mém případě ? Děkuji.

— Lucie Partyková, Letní dětský tábor

Odpověď:

Dobrý den,

ano, na dětský tábor potřebujete posudek o zdravotní způsobilosti. Výjimku mají jen pedagogičtí a zdravotničtí pracovníci, což podle Vašich informací nejste.

Zákon č. 258/2000 Sb. §10 odst. 2
(2) Zdravotní způsobilost posuzuje a lékařský posudek vydává registrující poskytovatel zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo v oboru praktické lékařství pro děti a dorost. Tento posudek má platnost 2 roky od data vystavení, pokud během této doby nedošlo ke změně zdravotní způsobilosti fyzické osoby. Posudek o zdravotní způsobilosti předají fyzické osoby činné při škole v přírodě nebo zotavovací akci, s výjimkou pedagogických a zdravotnických pracovníků vysílající škole nebo pořádající osobě pro účely podle § 11 odst. 1 písm. b) a e).

Eva Beránková

Poslední revize: 24. 7. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz