Zdravotník

Dobrý den.Před léty jsem jezdívala na tábory jako zdravotník.Stačí mi i teď osvědčení o absolvování ošetřovatelského kurzu?Jako ošeřovatelka mám praxi 24 let.Děkuji za odpověď.

— Jana Hošová

Odpověď:

Dobrý den,

za způsobilou se podle zákona (258/2000 Sb. Hlava II, Díl 2 § 11) považuje fyzická osoba, která získala způsobilost k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře, všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnického záchranáře nebo zdravotnického asistenta, fyzická osoba, která absolvovala kurs první pomoci se zaměřením na zdravotnickou činnost při škole v přírodě nebo zotavovací akci, a student oboru všeobecné lékařství nebo zubní lékařství po úspěšném ukončení třetího ročníku; náplň kursu první pomoci upraví prováděcí právní předpis.
Eva Beránková

Poslední revize: 9. 1. 2018

Komentář

Dobrý den, chci se zeptat, jestli musím mít potvrzení od lékaře, že můžu pracovat s dětmi na táboře jako zdravotník krom potvrzení o studiu medicíny a potvrzení o ukončení třetího ročníku?

Jana (neověřeno)

Dobrý den,

ano, každá fyzická osoba činná na zotavovací akci musí být zdravotně způsobilá. Potřebuje posudek od lékaře.

Zdravotník navíc musí prokázat, že je způsobilý k výkonu funkce zdravotníka. Tj. doloží např. potvrzení o studiu oboru všeobecného lékařství s potvrzením o úspěšném dokončení třetího ročníku.

Eva Beránková

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny