Hornické občanské sdružení Jihomoravských dolů, Dubňany

jedná se nám o změnu názvu ze "sdružení" - na "spolek", zároveň i o změnu statutárních členů

— Gajdová Marie

Odpověď:

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že změna názvu je vždy změnou stanov (název spolku je povinnou náležitostí stanov), může být název spolku změněn jen rozhodnutím orgánu, který je podle stanov oprávněn stanovy měnit. Proto je třeba soudu doložit zápis ze zasedání orgánu oprávněného měnit stanovy, ve kterém bude kromě jiného zapsáno, že tento orgán rozhodl o změně názvu spolku a jak (jaký je nový název a výsledek hlasování).

Spolek má dále povinnost po každé změně stanov doručit soudu a založit do sbírky listin úplné znění stanov.

V případě zvolení nového statutárního orgánu je potřeba:

1) podat návrh na změnu zápisu v rejstříku - vyplníte formulář návrhu na webu www.justice.cz a přiložíte k němu zápis o zvolení nového předsedy a prohlášení předsedy o způsobilosti k výkonu funkce a souhlas se zápisem do rejstříku (může být na jednom papíru, podpis předsedy je třeba ověřit). Je-li statutární orgán kolektivní, tak to platí pro všechny členy statutárního orgánu (nejen pro předsedu).

2) založit do Sbírky listin rozhodnutí o zvolení nového statutárního orgánu - to obnáší poslat soudu žádost (bez formuláře) o založení rozhodnutí o zvolení statutárního orgánu do Sbírky listin a k žádosti přiložit rozhodnutí o zvolení statutárního orgánu převedené do elektronické podoby (formát .pdf) uložené na nosiči el. dat.

Více informací k Vašemu dotazu najdete v odpovědích u již zodpovězených dotazů na stránkách této Poradny v tématu Rejstřík spolků - http://poradna.crdm.cz/rejstrik-spolku.

Eva Beránková

Poslední revize: 6. 2. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz