Dobrý den,
chci založit sportovní klub, ale ve všech vzorových stanovách se uvádí spolek nebo dále jen "spolek" je možné ve stanovách mluvit o spolku jako o klubu? Nebo tam musí figurovat to slovo spolek?
Děkuji.

— Petr Fruhwirt, ATK Šlapanice

Odpověď:

Dobrý den,
myslím si, že můžete pro zkrácené označení spolku ve stanovách použít slovo "klub" místo "spolek", pokud budete mít slovo "klub" v názvu. Název spolku musí obsahovat alespoň zkratku "z. s." (název pak bude např. "Klub hokejistů Horní Dolní z. s."), abyste vyhověl požadavkům NOZ (viz. ustanovení § 216 NOZ). Ve stanovách ale můžete za tento název uvést do závorky text: dále jen "Klub" a v následujících ustanoveních stanov užívat jen toto krátké označení. Oficiální název spolku však alespoň zkratku "z. s." obsahovat musí

Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz