Lyžařský pobyt, zotavovací akce

Dobrý den,
prosím o informaci, zda hlavní vedoucí a pořadatel v jedné osobě našeho lyžařského pobytu musí, či nemusí mít školení hlavních vedoucích tábora. Která legislativa toto upravuje, v které části?

Nečerpáme žádnou dotaci. Máme více než 30 přihlášených dětí a pobyt trvá 8 dní.

Děkuji za odpověď.

— Jana Nešťáková

Odpověď:

Dobrý den,

podle Zákona č. 258/2000 Sb. Zákona o ochraně veřejného zdraví (Díl 2 § 8) splňuje akce pro více než 30 dětí do 15 let na dobu delší než 5 dnů podmínky tzv. zotavovací akce.

Zákon neklade požadavky na kvalifikaci dozoru (vedoucích) na zotavovací akci, pokud je pořádaná organizací, která se věnuje práci s dětmi a mládeží.

(Pozor, v případě obchodních korporací je tomu jinak, viz informace zde: http://poradna.crdm.cz/letni-tabory/muze-letni-tabor-poradat-pouze-cestovni-kancelar-478.)

Akreditace hlavního táborového vedoucího je potřeba pouze v případě, že je tábor dotován a vyžadují to podmínky přidělení dotace na tábor.

Více informací k podmínkám pořádání zotavovací akce (tábora) najdete v této poradně v kategorii Tábory - http://poradna.crdm.cz/tabory.

Eva Beránková

Poslední revize: 7. 2. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz