Náhradní členská schůze SVJ

Dobrý den, lze u SVJ svolat náhradní schůzi Schromáždění, byla li svolana řádná schůze , která byla neusnášení schopná. Za jakou dobu a lze akceptovat pro usnášeníschopnost schůze menší kvórum přítomných, nebo lze vycházet jen z počtu přítomných členů, kteří se náhradní schůze zůčastní jako se 100%? Můžeme pak použít při hlasování nad 50% většinu z přítomných ??? Děkuji Evžen Hartman.

— Evžen Hartman, SVJ Doležalova 1041 - 1046

Odpověď:

Dobrý den,

ustanovení o členské schůzi, která jsou v NOZ jsou dispozitivní a použijí se jen pokud Vaše stanovy neurčí jinak (ust. § 247 odst. 3).

Do stanov si můžete zakotvit, že náhradní členská schůze se bude konat 1 hodinu po plánovaném začátku zasedání řádné členské schůze, pokud se tato nesejde v počtu členů, který je schopen se usnášet.

Více informací nejen k náhradní členské schůzi, ale i usnášeníschopnosti najdete též v této poradně v kategorii Členská schůze.

Eva Beránková

Poslední revize: 6. 12. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz