Náhradní členská schůze

Dobrý den, je možné aby se náhradní členská schůze konala v ten samý den jako členská schůze, nebo je dle OZ nutné dodržet onu 15-ti denní lhůtu dle §257?

Předem děkuji za odpověď.

— Rudolf Zelinka

Odpověď:

Dobrý den,

ustanovení o členské schůzi, která jsou v NOZ jsou dispozitivní a použijí se jen pokud Vaše stanovy neurčí jinak (ust. § 247 odst. 3).

Do stanov si můžete zakotvit, že náhradní členská schůze se bude konat 1 hodinu po plánovaném začátku zasedání řádné členské schůze, pokud se tato nesejde v počtu členů, který je schopen se usnášet.

Více informací najdete též v této poradně v kategorii Členská schůze.

Eva Beránková

Poslední revize: 23. 11. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz