Členská schůze v zahraničí?

Dobrý den,
je možné, aby členská schůze (na které potřebujeme odhlasovat změnu stanov), proběhla v zahraničí (Slovensko)? Je to nejbližší možná příležitost pro náš spolek, jak se sejít v usnášeníschopném počtu. Tzn. v zápisu a nových stanovách bude uvedeno, že schůze proběhla, resp. stanovy byly přijaty mimo ČR. Není to problém?
Děkuji
Nováková

— Jitka Nováková

Odpověď:

Dobrý den,

členská schůze, pokud bude řádně svolána a její konání mimo ČR nebude překážkou účasti členů, se může konat i v zahraničí. Je na vašem posouzení, jakým způsobem se k tomu postaví členové spolku. Pokud tak bude činěno se všeobecným souhlasem, není zasedání mimo ČR na překážku. Všeobecný souhlas členů je potřeba, protože pokud by se členové chtěli a nemohli účastnit Členské schůze z důvodu jejího konání v zahraničí, bylo by toto oprávněným podkladem pro namítání neplatnosti rozhodnutí takové schůze, protože § 249 občanského zákoníku uvádí, že „místo i čas zasedání se určí tak, aby co nejméně omezovaly možnost členů se ho účastnit“.
AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 19. 12. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz