Daňové přiznání právnických osob

Dobrý den,
spolek( vede jednoduché účetnictví) přijal v roce 2018 dotaci ve výši 140000,-, ale utratil pouze 118000,-, zbytek potom až v lednu 2019. Uvede se v DPPO na ř. 101 podle §18a,b)
140000,- a na ř. 40 118000,-, čímž se sníží základ daně o 22000,- a v příštím roce by se na ř. 40 uvedlo těch 22000,- a základ daně by se zase zvýšil? Nebo by se mělo postupovat podle §18a.a), kdy hlavní činnost je zisková a proto je předmětem daně a na ř. 101 uvést 118000,- a proti tomu na ř.40 také 118000,- a v příštím roce už to neřešit?
Děkuji.

— Pavlína Smutná, Spolek přátel umění

Odpověď:

Dobrý den,
ano, v roce 2018 bude uvedena celá částka přijaté dotace a následující rok pouze náklady (náklady budou vyjmuty na ř. 40).

Ing. Marie Konečná
Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 26. 4. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz