účetnictví a převod prostředků do dalšího období

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat:
1 máme v hlavní činnosti spolku taneční skupinu a pravidelné tréninky v průběhu školního roku a zároven organizování akcí. Akci organizujeme jednou ročně a občas se stane, že kromě dotace dostaneme od někoho smlouvu o reklamě. Díky tomu bychom měli podávat DP - můj dotaz zní, musí být v přiznání i vše ohledně tréninků v průběhu roku nebo mohu podat danove priznani pouze na tu akci, na kterou jsem čerpala finance ze smlouvy o reklame?
2 pokud musím podávat danove i za tréninky s akcí dohromady, pak můj dotaz zní: průběh tréninků není stejný jako kalendání rok ale jako rok školní. Letos se mi stalo, že jsem vyšla rodičům vstříc a první pololetí mi místo v září platili v lednu. Tím pádem se stalo, že jsem vybrala v lednu příspěvky na první pololetí září-leden, následně v lednu i na druhé pololetí únor - červen a další rok školní i příspěvky normálně v září. tím pádem mám letos o něco vyšší příjem, protože náklady budou až po novém roce. Když to nyní uvedu do DP vykážu zisk, který není ziskem ale penězi, které normálně převádím do dalšího období. Jak to mám vyřešit? moc děkuji za radu

— Marie Bernátová

Odpověď:

Dobrý den,
1. V daňovém přiznání uvedete všechny náklady a výnosy.
2. Pokud vedete jednoduché účetnictví, tak budou podléhat zdanění všechny příjmy přijaté v roce 2018. Na vzniklý základ daně můžete uplatnit daňovou úsporu do výše 300 tis. Kč. Pokud byste se chtěla vyhnout tomuto problému, tak je možné přejít na podvojné účetnictví a využívat časové rozlišení pro příjmy. Podvojné účetnictví je nutné vést minimálně 5 let.

Marie Konečná
Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 4. 1. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz