Spolek - nulové příjmy - daňové přiznání

Dobrý den,

prosím o radu ohledně spolku (neziskovky) a daňového přiznání. Spolek nám byl založen v listopadu 2017 a do konce roku jsme měli nulové příjmy a výdaje a nic se finančně neodehrálo. Tak nějak jsem vyčetl, že stačí sepsat čestné prohlášení, že jsme neměli žádné příjmy. Našel jsem zde na stránkách toto:

stačí napsat:
jméno, příjmení, datum narození, adresa,

Prohlašuji, že jsem ve zdaňovacím období roku …............................ neměl(a) žádné příjmy ze samostatné výdělečné činnosti dle § 7 zákona č. 586/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Datum, místo, podpis.

To ale, předpokládám, nelze napsat pro spolek. To je určené např. pro OSVČ. Navíc spolek utváří 3 osoby = 3 podpisy? Mohu poprosit o nějaký vzor, jak takovéto prohlášení sepsat?

Děkuji
DP

— Dominik Petr

Odpověď:

Dobrý den,

za spolek můžete napsat obdobné čestné prohlášení, jen si ho upravíte pro spolek a podepíše ho statutární orgán.

Např.:

Prohlašujeme, že organizace název organizace, adresa, IČO ve zdaňovacím období roku …............................ neměla žádné příjmy, které jsou předmětem daně dle § 38m zákona č. 586/1992 Sb.

nebo

měla pouze příjmy, které nejsou předmětem daně dle § 38m zákona č. 586/1992 Sb., příjmy od daně osvobozené nebo příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně.

Datum, místo, podpis statutárního orgánu (funkce)

-----------------------

Eva Beránková

Poslední revize: 5. 4. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz