Dary mezi spolky

Je možný dar mezi spolky? Náš spolek má ve svých stanovách podporu kulturních aktivit v regionu a rádi bychom podpořili jiný spolek při pořádání festivalu. Je to možné, případně jak se následně řeší daň?
Předem děkuji za odpověď.

— Kateřina Krejčová, OPEN ART, z.s.

Odpověď:

Dobrý den,

v rámci vaší hlavní činnosti je toto možné. Dary si můžete odečíst od základu daně - podle § 34 lze odečíst hodnotu bezúplatného plnění poskytnutého obcím, krajům, organizačním složkám, právnickým osobám se sídlem v ČR, …., a to na financování vědy, vzdělání, …, na podporu a ochranu mládeže, na ochranu zvířat a jejich zdraví, na účely sociální, zdravotnické, ekologické, humanitární, charitativní účely …. pokud hodnota bezúplatného plnění činí alespoň 2 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10% ze základu daně sníženého podle §34.

Ing. Marie Konečná

Ekonomka ČRDM

Poslední revize: 13. 4. 2021

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Napiště slovo "Poradna"

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz