Statutární orgán- bydliště

Dobrý den, chceme založit z.s. ale bojíme se možného útoku lidí s opačným názorem. Lze nějak v rejstříku spolků skrýt bydliště? Koukal jsem třeba, že Sdružení Ukrajinců v ČR BEREHYŇA z.s. má pouze sídlo ale bydliště dohledat nelze. Jak jde toto, či něco podobného udělat? Děkuji Franěk

— Tomáš Franěk

Odpověď:

Dobrý den,

u zapsaných spolků je možné využít ustanovení zákona č. 304/2013 Sb., rejstříkového zákona, ve znění pozdějších předpisů, které v § 25 (2) stanoví, že je možné znepřístupnit veřejnosti údaje zapsané do veřejného rejstříku ohledně jeho členů orgánů a sídla. „Navrhne-li to zapsaná osoba společně s návrhem na zápis, a je-li to ve veřejném zájmu, může rejstříkový soud rozhodnout, že se údaje zapsané do veřejného rejstříku o členech orgánů a o sídle zapsané osoby znepřístupní veřejnosti; to neplatí pro obchodní společnosti a družstva podle zákona upravujícího právní poměry obchodních společností a družstev. Rozhodne-li rejstříkový soud podle věty první, může opis zápisu podle § 3 až 5 obdržet pouze zapsaná osoba nebo ten, kdo na tom má právní zájem, a § 2 odst. 2 se nepoužije.“

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 7. 12. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz