Zápis do spolkového rejstříku

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. V prosinci 2013 nám byla provedena registrace občanského sdružení za účelem založení interaktivního muzea, ke kterému teprve dojde.
Mám tu ale zmatky ohledně jmenování statutárních zástupců. Zjistila jsem, že jmenovaného předsedu a místopředsedu je třeba zapsat do spolkového rejstříku. Nejspíš je pro Vás má otázka podivuhodná, ale jsem naprostý laik... Můžete mi, prosím, osvětlit, jak tak učiním? Je třeba zaslat na spolkový rejstřík nějaké dokumenty? Můžete mi poradit jaké? Je také před tímto krokem třeba zaslat změněné stanovy spolku dle nového zákona nebo to lze učinit najednou... a nebo to pro zatím není třeba vůbec? (pochopitelně do konce roku 2016)...

Moc děkuji za informace...
Hezký den přeji

M. Špringrová

— Martina Špringrová, Zapsaný spolek

Odpověď:

Dobrý den, ohledně zápisu do rejstříku jsme v poradně odpověděli vícero dotazů. Doporučuji do vyhledávání zadat klíčové sousloví "Rejstřík spolků" a prostudovat dotazy, odpovědi i odkazy. Domnívám se, že je to podrobně popsáno. Jako výchozí materál doporučuji manuál k NOZ, která je ke stažení taktéž na úvodní stránce tohoto webu.

hezký den, Aleš Sedláček, ČRDM

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz