Je nutné zapsat změnu místopředsedy do rejstříku?

Dobry den, z výkonného výboru našeho spolku odchází místopředseda k 1. 3. 2017. Na výroční schůzi zvolíme nového místopředsedu. Je potřeba, aby nový člen výkonného výboru byl nově zapsán do rejstříku ? Nebo stačí zápis z členské schůze spolku. V případě, že je nutné provést zápis do rejstříku, do jaké doby je to nutné a je to zpoplatněno.
děkuji za odpověď
Zdenka B.

— Zdeňka Brabcová

Odpověď:

Dobrý den,

po zvolení nového člena statutárního orgánu je potřeba:

1) podat návrh na změnu zápisu v rejstříku - vyplníte formulář návrhu na webu www.justice.cz a přiložíte k němu zápis o zvolení nového místopředsedy o způsobilosti k výkonu funkce a souhlas se zápisem do rejstříku (může být na jednom papíru, podpis místopředsedy je třeba ověřit).

2) založit do Sbírky listin rozhodnutí o zvolení nového člena statutárního orgánu - to obnáší poslat soudu žádost (bez formuláře) o založení rozhodnutí o zvolení člena statutárního orgánu do Sbírky listin a k žádosti přiložit rozhodnutí o zvolení člena statutárního orgánu převedené do elektronické podoby (formát .pdf) uložené na nosiči el. dat.

Více informací k Vašemu dotazu najdete v odpovědích u již zodpovězených dotazů na stránkách této Poradny v tématu Rejstřík spolků.

Eva Beránková

 

 

 

Poslední revize: 10. 6. 2019

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz