Struktura Spolku

Dobrý den,

v nejbližší době plánujeme založit tzv. Zapsaný Spolek. Budeme mít pouze tři členy, přičemž v současné chvíli máme organizační strukturu Spolku nastavenou následujícím způsobem:

Členská schůze - nejvyšší orgán Spolku
Výbor - statutární orgán Spolku
Předseda - nejvyšší výkonný představitel Spolku

Výbor má tedy tři členy, přičemž jedním z nich je Předseda. 
U Předsedy máme uvedené následující:
"Předseda je nejvyšším výkonným představitelem Spolku a navenek za Spolek jedná společně s jedním z dalších členů Výboru. Podepisování za Spolek se děje tak, že k názvu Spolku připojí svůj podpis vždy Předseda a jeden další člen Výboru. ..."

Vzhledem k tomu, že statutárním orgánem Spolku je Výbor, tedy máme kolektivní statutární orgán, nemůžeme Předsedu nechat jednat za Spolek samostatně, je tomu tak? Nebo je jednoduše i v takovéto organizační struktuře možné, aby podepisování za Spolek probíhalo tak, že stačí podpis samotného Předsedy, bez podpisu dalšího člena Výboru?

Ptám se zejména z toho důvodu, protože organizujeme volnočasové aktivity pro děti a mládež, v průběhu těchto aktivit probíhá mnoho nákupů a podepisování, neumíme si představit, že by u všech těchto činností museli být dva členové a oba podepisovat, ne vždy by to bylo realizovatelné.

Za odpověď předem děkuji a přeji příjemný den.

S pozdravem
Milan Šimo

— Milan Šimo

Odpověď:

Dobrý den,

krátce, v případě, že máte kolektivní statutární orgán, každý jeho člen může jednat za spolek samostatně, pokud to má být jinak, musí to být výslovně určeno stanovami spolku.

Více informací k Vašemu dotazu najdete v této poradně v odpovědích u dotazů v kategorii Statutární orgán spolku - http://poradna.crdm.cz/statutarni-organ-spolku.

Eva Beránková

Poslední revize: 6. 2. 2018

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Témata poradny

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz