Struktura Spolku

Dobrý den,

v nejbližší době plánujeme založit tzv. Zapsaný Spolek. Budeme mít pouze tři členy, přičemž v současné chvíli máme organizační strukturu Spolku nastavenou následujícím způsobem:

Členská schůze - nejvyšší orgán Spolku
Výbor - statutární orgán Spolku
Předseda - nejvyšší výkonný představitel Spolku

Výbor má tedy tři členy, přičemž jedním z nich je Předseda. 
U Předsedy máme uvedené následující:
"Předseda je nejvyšším výkonným představitelem Spolku a navenek za Spolek jedná společně s jedním z dalších členů Výboru. Podepisování za Spolek se děje tak, že k názvu Spolku připojí svůj podpis vždy Předseda a jeden další člen Výboru. ..."

Vzhledem k tomu, že statutárním orgánem Spolku je Výbor, tedy máme kolektivní statutární orgán, nemůžeme Předsedu nechat jednat za Spolek samostatně, je tomu tak? Nebo je jednoduše i v takovéto organizační struktuře možné, aby podepisování za Spolek probíhalo tak, že stačí podpis samotného Předsedy, bez podpisu dalšího člena Výboru?

Ptám se zejména z toho důvodu, protože organizujeme volnočasové aktivity pro děti a mládež, v průběhu těchto aktivit probíhá mnoho nákupů a podepisování, neumíme si představit, že by u všech těchto činností museli být dva členové a oba podepisovat, ne vždy by to bylo realizovatelné.

Za odpověď předem děkuji a přeji příjemný den.

S pozdravem
Milan Šimo

— Milan Šimo

Odpověď:

Dobrý den,

informaci k Vašemu dotazu najdete v první části odpovědi již zodpovězeného dotazu na těchto stránkách: http://poradna.crdm.cz/statutarni-organ-spolku-sidlo-spolku-rejstrik-spolku/statutarni-organ-78. Krátce, v případě, že máte kolektivní statutární orgán, každý jeho člen může jednat za spolek samostatně, pokud to má být jinak, musí to být výslovně určeno stanovami spolku.

Přeji příjemný den.

Eva Beránková

Poslední revize: 13. 10. 2016

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz