Lze uvést ve stanovách variantu individuální i kolektivní statutární orgán?

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda musí být ve stanovách spolku uvedena vždy jen jedna forma statutárního orgánu - individuální vs. kolektivní, anebo je možné mít ve stanovách obě varianty s tím, že rozhodnutím členské schůze se v daném období uplatní jedna z nich, a volí se tak buď předseda, anebo výbor? Děkuji.

— Václav Broukal, Spora, z. s.

Odpověď:

Dobrý den,

uvést variantní určení druhu statutárního orgánu ve stanovách spolku, je podle našeho názoru v rozporu s ustanovením § 244 OZ, které jasně říká, že musí být určena jedna z možností (individuální/kolektivní). Ke změně druhu statutárního orgánu na další volební období může dojít prostřednictvím změny stanov.

AK Mgr. Alena Hájková

Poslední revize: 2. 6. 2017

Komentář

Přidat komentář

Povinné, nezobrazí se.

Ochrana proti spamu.

Nenašli jste odpověď?

Prohledali jste všechna témata a stále nemůžete najít odpověď na svoji otázku?
Zkuste položit dotaz.

Položit dotaz